Rezidentu piedzīvojumi

Rezidenta piezīmes: Pirmie iespaidi

10. septembris 2020

 Esmu sākusi savu ''Vocal Master'' online nodarbību piedzīvojumu un vēlos dalīties tajā ar Jums! Pastāstīt kā tad man iet... Šobrīd nedēļā man sanāk izpildīt divas nodarbības un liekas, ka jau tik daudz ko jaunu par sevi esmu iemācījusies. Sākšu ar galveno - mani pirmie iespaidi... 

 

Es nevaru izteikt vārdos to, cik ļoti nepiespiesti es jūtos katrā nodarbībā, kas mani iedrošina turpināt. Kad biju maziņa, es kādu laiku mācījos mūzikas skolā, bet aizgāju prom, jo man nepatika tā vide, visi tie striktie vecie skolotāji, jutos tur ļoti negribēta. Nesaku, ka mūzikas skola ir slikta lieta, bet tā vienkārši nebija priekš manis, kaut gan mūzika bija un ir. Sapni par dziedāšanu esmu turējusi pie sevis līdz pat šim, bet nu beidzot saņēmos kaut ko sākt darīt! Kā jau visi mēs esam ļoti aizņemti ar visām dzīves lietām, bet ar šīm nodarbībām es atrodu sev piemērotu laiku vai arī speciāli atbrīvojos un nododos mācīšanās procesam! 

Kas ir dziedāšana?

Nezināju ko sagaidīt no sākuma, vai jau pašā sākumā būs jādzied? Atbilde ir - nē. Kas tad ir jādara? Nu jāsāk ar jautājumu- kas tad ir dziedāšana? Ir daudz dažādu variantu un interpretāciju, bet īstenībā tā tak ir izelpa ar skaņu! Tieši tāpēc, lai iemācītos dziedāt ir no sākuma pareizi jāiemācās elpot. Liekas smieklīgi, jo mēs visi ikdienu to piekopjam lai tiktu tālāk! Bet lai dziedātu pareizi, spēcīgi un forši , lai nebūtu jāuztraucos par to, ka salūzīs balss vai tik augstu noti nevarēsi noturēt, ir jābūt stingrai elpai! Un jo labāk mēs mācēsim kontrolēt savu elpu , jo vairāk tehnikas, dziesmu žanrus un stilus mēs varēsim apgūt!

Nu jāsāk ar jautājumu- kas tad ir dziedāšana? Ir daudz dažādu variantu un interpretāciju, bet īstenībā tā tak ir izelpa ar skaņu!

Pirmās divas nodarbības tad to arī māca... Vocal Master meistare Annija atgādina, ka teiciens “dziedāt ar diafragmu”  ir nepareizs, tas esot tikai muskulis! Ikvienam no mums tāds ir, vienīgais vai mēs mākam to pielietot?

 

Klausoties nodarbību, likās , ka šo un to jau zinu, bet piefiksēju, ka Annija ieteica tā teikt “netīt uz priekšu” , bet patiešām izmēģināt visu no sākuma līdz galam. Un es biju patīkami pārsteigta par to , cik daudz, tik salīdzinoši vienkāršs ieelpas un izelpas vingrinājums var pieprasīt pūles... biju arī nedaudz pārsteigta, par to cik sekla mana elpa ir, bet zinu, ka tas mainīsies, ja turpināšu  trenēt savu vēderu un elpu! Izmainot tik mazu lietu kā mutes formu, kad ievelkam gaisu, iemīgusī diafragma uzreiz sāk darboties. Tagad varu teikt, ka ja nu kādam no jums ievelkot gaisu cilājas pleci- jūs kaut ko darāt nepareizi !

Lēnā garā tiekot līdz otrajai nodarbībai iepazinos ar vingrinājumu, kurš sekos mums līdzi līdz pat nodarbību beigām, tā teikt pamatu pamati. Un svarīgi to trenēt cik bieži vien varam un gribam! Atkal ieelpas un izelpas vingrinājums, bet liekot klāt dažādas skaņas un burtus. Varbūt izsklausās garlaicīgi? Nebūt nē, jo seko dažādi grūtības līmeņi. Manī pamodās ļoti mērķtiecīgs cīņas spēks, jo vēlējos lai sanāk no sākuma līdz galam, bet nesanāca, tas nekas, jo nākamajā dienā atkal to izmēģināju un tiku tālāk nekā pirmajā reizē.

 

Ā jā, tas ir tik forši, ka, ja nu man kaut kas nesanāk, es varu uzslēgt jau izpildītos vingrinājumus un tos izpildīt atkal un atkal, vai noklausīties visu nodarbību, lai saprastu labāk par ko Annija runā, ja nu kaut ko nesapratu pirmajā reizē. Kā Annija saka- vingrinājumi ir vienkārši, bet ne viegli! Tos tiešām var saprast un izpildīt jebkurš. Šmaukties patiešām nav jēga, jo es jau to daru priekš sevis un ja nesanāk, tas nekas, vēl tāls ceļš priekšā, bet nu pagaidām viss, jo dodos pildīt nākamo nodarbību par kuru pastāstīšu citu reizi!  

 

Dalies ar šo rakstu:

Sabīne Tīkmane

Aktrise, LKA studente

CITI RAKSTI

 • Kas kopīgs Muktupāvelam, Freimanim, LP un Adele?

  Eksperta padomi

 • Rezidentu piezīmes:

  Pirmie iespaidi

  Rezidentu piedzīvojumi

 • Condimentum pulvinar eleifend ante posuere

  29 October 2018

 • Dace Siliņa piedalās Laimas Vaikules konkursā!

  Rezidentu sasniegumi

KATEGORIJAS

 • Rezidentu piedzīvojumi

 • Eksperta padomi

 • Mini nodarbības

 • Rezidentu sniegums un atsauksmes

 • Vocal Master KIDS

PIESAKIES!

Piesakies BEZMAKSAS meistarklasei,

kurā mēs izstāstāstīsim:

 

- Kādēļ ‘’šķībā’’ dziedāšana nav saistīta ar dzirdi un kā pilnīgi ikviens dzirdīgs cilvēks var iemācīties noturēt melodiju

- Pamata 2 nianses, kas atšķir klasisko un kora dziedāšanu no populārās mūzikas dziedāšanas

- Kādi ir 3 galvenie balss reģistri un kā tos pārvaldīt

- Un vēl daudz ko interesantu!

 

Uzzināsi arī kā notiek apmācības mūsu meistarklasēs un kā arī Tu vari iemācīties pārvaldīt savu balsi tā kā to dara pasaules labākie dziedātāji. Tiekamies!

Rīga, Latvija

vocal@vocalmaster.lv

+371 22 555 552

© Vocal Master Latvia. All Rights Reserved.