Mini Nodarbības

Kad un kā trenēt savu dzirdi?

11. februāris 2020

Pirms sākam runāt par dzirdes un intonācijas treniņiem, ir jāsaprot viena ļoti būtiska lieta - gan slikta intonācija, gan ''šķība'' dziedāšana NAV saistīta ar sliktu dzirdi!

⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣

✅ Mēs visi dzirdam, kad kāds cits dzied ''šķībi''- tātad mēs DZIRDAM!⁣

✅ Nepārvaldot savus balss muskuļus, pat profesionāls mūziķis dziedās ''šķībi''⁣

✅ Ja ir grūti trāpīt uz pareizajām notīm, ir jāsāk apgūt vokālās tehnikas, nevis jāizmanto dzirdes treniņa vingrinājumi⁣

✅ Kad iemācīsies pārvaldīt savus balss muskuļus, tikai tad ķeries klāt dzirdes treniņiem un attīsti savu intonāciju, līdz dziedājums kļūst pilnīgi tīrs un ausij tīkams

Ko darīt tad, kad ir nostabilizēti balss muskuļi?

Ja trāpīt uz pareizajām notīm vairs nav liela problēma, taču ir grūtības ar pilnīgi perfektu intonāciju un nošu precizitāti, tad beidzot talkā var nākt dzirdes un intonācijas vingrinājumi.

 

Viens no efektīvākajiem veidiem kā sajust un sadzirdēt vissmalkākās intonatīvās nianses, ir hromatisms. 

 

Hromatisms ir pārvietošanās pa pustoņiem, kas Rietumu mūzikā ir mazākais iespējamais intervāls starp divām notīm. Austrumeiropā izmanto ari ceturtdaļtoņus un citas smalkas muzikālās nianses, taču mums pagaidām pietiks ar pustoņiem.

 

Ja pa rokai ir klavieres, tad var sev palīdzēt ar spēlēšanu priekšā (uz citiem intrumentiem to arī var darīt, taču tas nebūs tik vienkārši kā uz klavierēm). Spēlējot pustoņus vienu pēc otra, mācāmies nointonēt tieši to pašu noti, ko spēlē klavieres. Pēc laika var mēģināt to sākt darīt bez klavierēm, taču, ja iekšējā dzirde nav uztrenēta vēl pietiekami asa, var gadīties, ka ir grūti pašam ir noteikt, vai dziedi precīzi vai nē.

 

Tur talkā var nākt audio ierakstīšanas tehnika (kaut vai savā viedtelefonā). Paklausoties savu dziedājumu no malas, ar savu ārējo dzirdi varēsiet daudz precīzāk saklausīt sava dziedājuma precizitāti.

 

Mēs izmantojam audio pavadījumus gan dzirdes, gan vokālo tehniku treniņiem, kas padara vokālo treniņu daudz vienkāršāku un aizraujošāku, kā arī pieejamu arī tiem, kam mājās nav klavieres vai kāda cita instrumenta, ko izmantot kā palīgrīku.

Lai saprastu kā izklausās pustoņi, hromatisms un šie dzirdes treniņi, noskaties zemāk pievienoto video līdz galam!

Jau iepriekš varam pačukstēt, ka pie mums Vocal Master meistarklašu programmā Tu varēsi iemācīties ne tikai šo tehniku, bet daudzas citas, bet par to, iespējams, citās "Vocal Master Padomi" sērijās!

 

P. S. Ja tev šis būs noderīgi, tad būsim priecīgi, ja padalīsies, lai ikviens var uzzināt par balss treniņa iespējam un nekad vairs nekautrēties dziedāt citu priekša!

 

Patīkamu skatīšanos!

Dalies ar šo rakstu:

Annija Kokare

Vocal Master Latvia eksperts

CITI RAKSTI

 • Kā izveidot ''TWANG'' pozīciju?

  Mini Nodarbības

 • Rezidentu piezīmes:

  Pirmie iespaidi

  Rezidentu piedzīvojumi

 • X faktors un Diāna Paško

  Eksperta padomi

 • Dace Siliņa piedalās Laimas Vaikules konkursā!

  Rezidentu sasniegumi

KATEGORIJAS

 • Rezidentu piedzīvojumi

 • Eksperta padomi

 • Mini nodarbības

 • Rezidentu sniegums un atsauksmes

 • Vocal Master KIDS

PIESAKIES!

Piesakies BEZMAKSAS meistarklasei,

kurā mēs izstāstāstīsim:

 

- Kādēļ ‘’šķībā’’ dziedāšana nav saistīta ar dzirdi un kā pilnīgi ikviens dzirdīgs cilvēks var iemācīties noturēt melodiju

- Pamata 2 nianses, kas atšķir klasisko un kora dziedāšanu no populārās mūzikas dziedāšanas

- Kādi ir 3 galvenie balss reģistri un kā tos pārvaldīt

- Un vēl daudz ko interesantu!

 

Uzzināsi arī kā notiek apmācības mūsu meistarklasēs un kā arī Tu vari iemācīties pārvaldīt savu balsi tā kā to dara pasaules labākie dziedātāji. Tiekamies!

Rīga, Latvija

vocal@vocalmaster.lv

+371 22 555 552

© Vocal Master Latvia. All Rights Reserved.